Blog Jane Austen

© Foto’s van Karin Quint

250 jaar Jane Austen

In 2025 is het 250 jaar geleden dat de bekende Engelse auteur Jane Austen werd geboren. Terwijl zij in haar leven maar 600 Pond bij elkaar schreef, is er in tweeëneenhalve eeuw veel gebeurd. Haar boeken zijn nog steeds ongekend populair, en de verfilmingen en spin-offs van haar werk zijn breed vertegenwoordigd in de bioscoop en op TV. Denk aan de verfilming van Pride and Prejudice, Bridget Jones, Sanditon en Bridgerton. 

Karin Quint is dé expert van de Lage Landen als het om Jane Austen gaat. In 2014 verscheen
Het Engeland van Jane Austen voor het eerst, al snel verscheen ook de Engelse vertaling. Ontelbare Janeites gingen met deze gids in de hand op reis. Nu verschijnt er voor de viering van Jane’s 250ste geboortejaar een geheel herziene en vernieuwde editie. 

Jane austen standbeeld

Standbeeld Jane Austen in Basingstoke

Jane austen huis

Het huis van Jane Austen staat in Chawton

Volg in de voetsporen van Jane Austen

Karin gaat in Engeland op zoek naar de sporen van het leven van Jane Austen zelf, en daarnaast bezoekt zij ook de locaties die in de verfilmingen zijn gebruikt. De gids start in Hampshire, de plek die belangrijk was voor Jane en haar familie, waar ze woonde, op vakantie ging en vrienden bezocht. En waar haar romans zich afspelen (alhoewel ze in haar werk nooit duidelijk was over de plaatsen waar haar hoofdpersonen vertoefden). Daarnaast staan alle filmlocaties vanaf 1995 beschreven.

De gids is niet alleen bedoeld voor hardcore Jane Austen-fans die een bedevaart willen maken, of voor de echte fans van de films en tv-series die alle locaties willen bezoeken, maar eigenlijk voor elke reiziger die op zoek is naar de mooiste en verrassende plekjes en voor iedereen die gecharmeerd is van de sfeer van het Engeland van de 19de eeuw. Karin Quint neemt je aan de hand en laat haar versie zien van Het Engeland van Jane Austen. 

Huis jane austen
Boeken jane austen

Boekhandelstour

Wil je meer weten over Jane Austen? Auteur Karin Quint staat gedurende het jaar 2025 in verschillende boekhandels om te vertellen over het leven en de verhalen van deze bijzondere schrijver.

 

Lezingen 250 jaar Jane Austen

 Datum  Locatie  Aanvang  Onderwerp
 17-01-2025  Broekhuis, Deventer    19.30 uur  Pride and Prejudice leesclub jongvolwassenen
 18-01  Broekhuis, Enschede    19.30 uur  Pride and Prejudice leesclub jongvolwassenen
 26-01  Van Piere, Eindhoven    10.30 uur  250 jaar Jane Austen
 08-02  Plukker, Schagen    14.00 uur  250 jaar Jane Austen
 23-02  Jane Austen Society of Flander, Turnhout    n.t.b.  250 jaar Jane Austen
 19-03  Bibliotheek Veenendaal, Veenendaal    19.30 uur  250 jaar Jane Austen
 06-04  Rijnlandse Boekhandel, Oegstgeest    n.t.b.  250 jaar Jane Austen
 23-05  Van Piere, Eindhoven    n.t.b.  Het Engeland van Jane Austen (reizen)
Jane Austen Festival

Lees meer over Jane Austen op Karins website en bekijk de nieuwste editie van haar reisgids hier.